Türk sinemasının efsane isimleri yıllar sonra yeniden ‘Yeşilçam’da buluştu!

Yeşilçam’ın efsane isimleri Silivri’de açılan Silivri Fotoğrafçılık ve Yeşilçam Sergi Evi’nin açılışında bir araya geldi. Açılışa, Türk sinemasının ünlü isimleri Türkan Şoray, Hikmet Taşdemir, Şemsi İnkaya ve Suzan Avcı katıldı.

Silivri Belediyesi tarafından Fatih Mahallesi, Tavanlı Çeşme Sokak’taki Onater konağında açılan Silivri Fotoğrafçılık ve Yeşilçam Sergi Evi’nde tarihi fotoğraf makineleri, kameralar, film ekipmanları ve Yeşilçam oyuncularının fotoğrafları yer alıyor.

Yeşilçam’ın efsane isimleri Türkan Şoray, Suzan Avcı, Şemsi İnkaya ve Hikmet Taşdemir de katıldı.

DHA’da yer alan habere göre, açılışta gazetecilerin sorularına yanıtlayan Türkan Şoray, “O kadar çok etkilendim ki, sanatı yaşatmak onun için yatırımlar yapmak ve böyle yerler açmak gerekli diye düşünüyorum. Buranın halkı da sinema sanatını ve fotoğrafçılık sanatını, tarihi ve geçmişiyle algılayacaklar. Önemli bir hizmet diye düşünüyorum ve bunun için Silivri Belediye Başkanı Volkan Bey’e sanata olan önemli bu yatırımı için çok teşekkür ederiz ve Türk Sineması adına da. Burada geçmiş yıllara gittim. Gerçekten bugün çok duygulandım” dedi.

Şemsi İnkaya ise, “Gerçekten tebrik ediyorum, Yeşilçam yaşıyor burada. Bundan başka bir sergi bilmiyorum ama belki Türker abinin sergisi vardır ve burası Yeşilçam adına ikinci sergidir. Gerçekten burası samimiyetle yapılan yer” diye konuştu.

Suzan Avcı ise, “Her taraftan sevgi akıyor, 40 senedir sevgiler geliyor. Çok teşekkür ediyorum. Burası çok güzel bir yer” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x