Rishi Sunak’tan LGBT karşıtı konuşma: Erkek erkektir, kadın da kadın

“Erkek erkektir, kadın da kadındır.” diyen İngiltere Başbakanı Rishi Sunak “İnsanların istedikleri cinsiyette olabilecekleri konusunda zorbalığa maruz kalmamalıyız.” ifadelerini kullandı.

LGBT politikalarının İngiliz Parlamentosu’nda İşçi Partisi tarafından savunulduğunu söyleyen Sunak, toplumun trans bireylere nasıl yaklaşması gerektiği konusunda görüşlerini açıkladı.

“Erkek erkektir, kadın da kadındır” ifadelerini kullanan Sunak, insanların istedikleri cinsiyette olabileceklerine inandırılmamaları gerektiğini savundu.

“İnsanların istedikleri cinsiyette olabileceklerine inandırılarak zorbalığa maruz kalmamalıyız. Olamazlar, bir erkek erkektir ve bir kadın da kadındır, bu sağduyudur” ifadelerini kullanan Sunak, sigara satışıyla ilgili de konuştu.

İngiltere’ye dünyanın en sert sigara karşıtı kurallarından bazılarını kazandıracak planları olduğunu belirten Sunak, “Bugün 14 yaşında olan bir çocuğa asla yasal olarak sigara satılmayacak” dedi. Sunak, sigara karşıtı planı kapsamında sigara içme yaşının her yıl bir yıl yükseltileceğini, böylece daha genç bir neslin “sigarasız” büyüyebileceğini ve ülke sağlığının iyileştirilebileceğini söyledi.

Sunak’ın önerilerinin yasalaştığı takdirde İngiltere, Avrupa’da gençlere sigara satışını yasaklayan ilk ülke olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x