Kilo vermeniz için çok önemli! Ne kadar enerji tükettiğinizi öğrenmek ister misiniz?

Avrupa pazarına giriş yapmaya hazırlanan Xiaomi Smart Plug 2 Wi-Fi, enerji tüketimini takip edebilme özelliği ile dikkat çekiyor ve Google Home ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Xiaomi‘nin akıllı ev aksesuarları ailesine yeni bir üye daha katılıyor: Xiaomi Smart Plug 2 Wi-Fi. Bu cihaz, evdeki eski tip elektronik aletleri, örneğin bir lamba veya ısıtıcıyı akıllı ev ekosistemine entegre etme olanağı sunuyor. Wi-Fi 2.4GHz ve Bluetooth 5.0 bağlantı seçenekleri ile donatılan akıllı priz, aynı zamanda Google Asistan sesli komutlarını da destekliyor.

Kilo vermeniz için çok önemli! Ne kadar enerji tükettiğinizi öğrenmek ister misiniz?

Xiaomi Home uygulaması üzerinden de kontrol edilebilen Xiaomi Smart Plug 2, bu uygulama sayesinde bağlı cihazların ne zaman açılıp kapanacağını planlamanıza olanak tanırken, tüketilen enerji miktarına ilişkin bilgileri de kullanıcıya sunuyor. Güç ya da Wi-Fi kesintilerinde dahi çalışmaya devam edebilen bu akıllı priz, böylelikle yaşanan kesintilerin neden olabileceği aksamaları en aza indiriyor. Cihaz, aşırı ısınma veya aşırı akıma karşı koruma sağlayan dahili sensörlere sahip ve bu sensörler sayesinde uygulama üzerinden bildirimler almanızı sağlıyor. Ayrıca, alev geciktirici özellikte bir malzeme ile kaplı olan prizin güvenliğini artırıyor.

Fiyat ve kullanılabilirlik konusunda, Xiaomi‘nin akıllı Wi-Fi prizi 110 gram ağırlığında ve şu an için beyaz renk seçeneğiyle sunuluyor. Fransa ve Almanya’daki fiyatları sırasıyla 19.99€ ve 13.99€ olarak belirlenmiş durumda. Xiaomi Smart Plug 2‘nin piyasaya sürülmesi yakın zaman içinde bekleniyor ancak kesin bir çıkış tarihi henüz belirlenmemiş. Diğer Avrupa dışı pazarlarda bu modelin ne zaman kullanıma sunulacağına dair detaylar ise şu an için açıklanmamış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x