Bu tayini durdurun

Ramazan Cankaloğlu, 4 ay önce Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine kaymakam olarak atandı. Yaklaşık iki yıl bu ilçede görev yaptıktan sonra başka bir hizmet bölgesine gönderilecekti. Görevi sırasında AKP Şanlıurfa Milletvekili Faruk Pınarbaşı, Birecik’in AKP’li Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, Ticaret Odası Başkanı o Başkanı Sadettin Bilgin’e tahsis edilen Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSM) arsaya 8 yıldır yatırım yapılmadığını belirledi. Yasa gereği tahsisin iptali için harekete geçti. Milletvekili, Belediye Başkanı, Ticaret Odası Başkanı, Kaymakam Cankaloğlu’nu kararından döndüremeyeceklerini anlayınca, göndermenin yolunu aradılar. Ve Kaymakam Cankaloğlu, Birecik’te daha 4 ayını bile doldurmadan Denizli’nin Acıpayam ilçesine tayin edildi. Kaymakam, kararın iptali için Danıştay’a başvuracak.

KARARNAME İPTAL EDİLSİN

Vatandaylar ise Kaymakam hakkında soruşturma bile olmamasına rağmen AKP’li siyasiler tarafından tayininin haksız-hukuksuz bir biçimde çıkarılmasına tepki gösterdi.

Kararnamenin iptalini isteyen ilçe sakinleri ve STK temsilcileri yayınladıkları ortak açıklamada şunları söyledi:

“4 ay önce atanan Kaymakam Cankaloğlu’nun görev süresi bitmeden, hakkında soruşturma olmamasına rağmen görevinden alınarak Denizli-Acıpayam İlçe Kaymakamı olarak atanmasını üzüntüyle öğrendik. Kaymakamımız, göreve başladığından bu güne kadar Birecik ilçemizde devlet-halk bütünleşmesini sağladı. Devletimizin terbiyesi, ahlakını resmi kurumlara aksettirdi. Devletin sıcak yüzünü ilçe halkımıza hissettirdi. İlçemize maddi ve manevi anlamda katkı sağladı. Yediden yetmişe bütün halkımızın teveccühünü kazandı. İlçe Kaymakamımız Ramazan Cankaloğlu’nun görev süresinin dolmadan ani bu görev yeri değişikliği bizleri derinden üzdü. Birecik Sivil Toplum Kuruluşları olarak; iyinin, güzelin, ahlakın, adaletin ve doğru olanın hakim kılınması noktasında İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’dan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan talebimiz; kaymakamımızın atamasının durdurulmasını, görev süresini ilçemizde tamamlamasını arz ve talep ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x