Aman dikkat: Sahte dedektif fon vurgununa başlıyor

Sosyal medyada gıda sektörüne dair yaptığı inceleme içerikleri ve paylaşımlarla bilinen “Gıda Dedektifi” isimli hesabın sahibi Musa Özsoy, bu işi bir telefon aplikasyonuna çevirmişti. Özsoy’un şirketinin değerinin yaklaşık 80 milyon TL öğrenildi.

Uygulamanın oluşturulduğu şirket aynı zamanda popüler bir kitle fonlama platformunda satışa çıkarıldı. Yüzde 10 fonlama ile hedeflenen 8.000.000 TL.

YATIRIMCILARA ÖZEL KAMPANYALAR

Fonlama platformunda yatırımcılara özel birçok kampanya ve hediyeler de sunuluyor. Ön talep başvurusunda bulunan yatırımcılara yüzde 40 bedelsiz hediye pay verilen kampanyalardan, ön talep haricinde yatırım yapan kişilere ise değişik oranlarda kampanyalara kadar birçok fırsat sunularak fon alımı cazip hale getiriliyor.

Ayrıca 1000 TL ve üzeri yatırım yapan yatırımcılara Gıda Dedektifi Musa Özsoy tarafından imzalanmış kitap hediye edilirken, 5000 TL ve üzeri yatırım yapan yatırımcılarımıza mobil uygulamada ücretsiz özel üyelik hediye veriliyor.

Özsoy’un yıllardır kendine biçtiği “sağlıklı yaşam çabası, ne yediğinizi bilin” tanımlamalarının ise para için olduğu böylelikle anlaşıldı.

AMAN DİKKAT

Türkiye’de kitle fonlamasını mümkün kılan yasa çıktıktan sonra kurulan ve bu alanda çalışmak için lisans alan şirketlerden biri olan Fonangels, web sitesinde Gıda Dedektifi’nin çarşamba (yarın) gününden itibaren fon toplamaya başlayacağını duyuruyor. Toplam 8 milyon lira toplamayı hedefleyen kampanya 3 Şubat’a kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x