Adıyaman’da 160 bin 500 öğrenci karnelerini aldı

2023-2024 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi Adıyaman’da 160 bin 500 öğrencinin karnelerini almasıyla sona erdi

Birinci dönemin sona ermesi nedeniyle K-12 Konteyner Kentte bulunan Vefa İlk/Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Karne dağıtım törenine Adıyaman Valisi Osman Varol, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, öğretmen, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı. Karne dağıtım törenine katılan Vali Osman Varol öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun depremin eğitim üzerindeki olumsuz etkilerini yok etmek için desteklerini esirgemeyen başta Vali Osman Varol olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür ederek öğrencilere; dinlenip, eğlenip, bol bol kitap okumalarını ve geleneksel oyunlar oynamalarını tavsiye ederek iyi tatiller diledi.

Adıyaman il genelinde 160 bin 500 öğrencinin karne alacağını belirten Vali Osman Varol, öğrencilerin bu 15 günlük süre zarfında iyi dinlenerek moral ve motivasyonlarını kaybetmemelerini ve tatilini verimli bir şekilde geçirmeleri tavsiyesinde bulunarak geleceğimizi inşa edecek çocuklarımızı tebrik edip başarılar diledi.

Karne töreni sonrası öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Bu kutsal görevi sabırla ve büyük bir özveriyle yerine getirdiğiniz için teşekkür ediyor, başarılarınızı takdirle karşılıyorum” ifadelerini kullandı. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir