Sezon öncesi Icardi için “geçen seneki gibi faydalı olur mu bilemem” diyen Rıza Çalımbay çark etti: Geleni atıyor, ligimizde böyle oyuncular olmalı

Teknik Direktör Rıza Çalımbay, sezon öncesinde “Geçen seneki gibi faydalı olur mu bilemem” dediği Mauro Icardi için “Her yerde, her maç atıyor adam. Ligimizde böyle oyuncular olmalı” ifadelerini kullandı.

Süper Lig’de son olarak Sivasspor’u çalıştıran Rıza Çalımbay, sezon sonunda beIN Sports’a yaptığı açıklamada, Mauro Icardi’nin bu sezon zorluk yaşayabileceğini belirterek. “Icardi’nin taraftarla bütünleşmesi çok önemliydi. Birinci hedef lig olunca, Avrupa kupası oynamayınca oraya iyi konsantre oldular. Geçen seneki gibi faydalı olabilir mi onu bilemem, zor olabilir. Çünkü artık herkes Icardi’nin neler yapabileceğini biliyor, daha fazla önlem alınacaktır artık onun için. Onun yanına bir oyuncu daha alınması gerekebilir” diye konuşmuştu.

Rıza Çalımbay, 7 Eylül Cuma günü A Spor’da spor gündemine ilişkin yaptığı değerlendirmede ise, “Icardi, Galatasaray için çok büyük bir şans. Geleni atıyor. Daha önce sormuşlardı bana. ‘Icardi geç geldi, faydalı olmayabilir’ dedim. Hazır gelmiş adam. Mükemmel hazırlamış kendisini. Her yerde her maç atıyor adam. Ligimizde böyle oyuncular olmalı” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x