Sabah yazarı Altınok: İktidar cephesinin mevcut milletvekillerinin performansına yönelik seçmenden yoğun eleştiriler var

Sabah yazarı Melih Altınok, “Bu seçimlerde parlamentonun nasıl şekilleneceği her zamankine göre daha önemli.Zira 6’lı Masa’daki pazarlıkların bu eksende sürdüğünü, Cumhur İttifakı’nı Meclis’te “topal ördek” pozisyonuna düşürme taktiğinin daha gerçekçi bir hedef olarak öne çıktığını görüyoruz. Bunun yanı sıra iktidar cephesinin mevcut milletvekillerinin performansına yönelik seçmenden yoğun eleştiriler var. Öyle ki bazı vekillerin seçildikleri ilde ikamet etmediklerini bile öğreniyoruz.” değerlendirmesini yaptı. 

Altınok yazısında, “Bu ortamda 14 Mayıs seçimleri için milletvekili başvuruları başladı. Kulislerde gazetecisinden sanatçısına pek çok ünlünün adı geçiyor.Ne var ki yoğunlaşan şikâyetlerden anladığım kadarıyla bu kez seçmen aynı filmi izlememeye kararlı. Halk “Nasıl olsa Erdoğan’ın adı yetiyor” diyerek konforunu terk etmeyenleri listelerde bir daha görmek istemiyor. Yerine de sadece ünlüler diye benzerlerinin gelmesinden çekiniyor. İstedikleri vekil profili basit, sade… Aynı kentin havasını soludukları, çarşıda pazarda görüp konuşabilecekleri, ticaret değil siyaset yapmaya gelen hemşerileri. Kısacası kendilerinden birileri.” ifadesini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir