MetaMask kripto para alımı için itibari para seçeneği sunmaya başladı

Investing.com – Harici kripto para cüzdanı MetaMask, portföy dApp’inde itibari para birimiyle kripto para satın almaya olanak tanıyan yeni özelliğini duyurdu. 

Bu özellik sayesinde kullanıcılar portföylerine kripto para eklemek için doğrudan itibari para ile alım yapabilecek. 

Resmi Twitter hesabından duyurulan özellikle basit ve sorunsuz bir alım süreci olarak tanıtıldı. MetaMask’ın portföy dApp’i üzerinden mümkün olan Kripto para alım özelliğiyle banka ve kredi kartı, banka havalesi ve uygun olan ülkeler için PayPal ödemesiyle kripto alımı gerçekleştirilebiliyor. Alım işlemi, 8 ağda bulunan 90’dan fazla kripto varlık için yapılabilir. Desteklen ağlar ise Ethereum, Polygon, Arbitrum, BNB Smart Chain, Avalanche Contract Chain, Fantom, Optimism ve Celo olarak açıklandı.

MetaMask, itibari para ile kripto satışına yönelik çalışmaya geçen yıl başladı. Merkezsiz kripto cüzdanı uygulaması, geçen yıl PayPal ile anlaşarak kullanıcıların ödeme platformu aracılığıyla Ethereum satın almasına olanak tanıdır. MetaMask geliştiricileri, ayrıca kullanıcı tabanı genişletmek için bir süredir çeşitli projelerle iş birliği yapıyor. 

Bu girişimlere en yakın örnek geçen ayki MetaMask – MoonPay iş birliği oldu. Bu iş birliğiyle Nijeryalı kullanıcıların banka havalesi yoluyla hızlı şekilde kripto para satın alabilmesi sağlandı.

MetaMask’ın son yeniliği olan itibari para ile kripto satın almak için kullanıcıların ilk olarak cüzdanlarını “Portfolio dApp”e bağlaması gerekiyor. Ardından sol menüdeki “satın al” kısmından ülke, ödeme yöntemi, talep edilen kripto para ve ağ seçimi yapıldıktan sonra fiyat teklifi oluşuyor. Ardından İşlem, ödeme işlemine aracılık eden 3. tarafın web sitesinde gerçekleştikten sonra kripto paralar kullanıcının MetaMask cüzdanına aktarılıyor.

Yazar: Günay Caymaz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*