Fed, Custioda Bank Hakkında Yorumda Bulundu

Fed Guvernörler Kurulu kripto odaklı, Wyoming merkezli Custodia Bank’ın Federal Rezerv sistemine üye olma başvurusuyla ilgili nihai kararını yayınladı.

Fed, Custioda Bank’in kripto odaklı girişiminin mantıksız olması nedeniyle başvuruyu reddetti. Bu reddetmenin ardından Fed bu kararın sebeplerini açıkladı.

Fed, Custioda Bank’in Neden Ret Aldığı Hakkında Açıklama Yaptı

ABD Merkez Bankası (Fed), başvuruyu reddederek, Custodia’nın yönetim ekibi, mali durumu ve iş modeli hakkında güçlü şüpheleri dile getirdi.

Federal Rezerv, daha önce Custodia Bank‘ın Fed sisteminin bir üyesi olma başvurusunu reddettiğini ve kredi verenin yönetimini, mali durumunu ve başarısızlığının nedenleri olarak dijital varlıklara dar odaklanmasını gerekçe göstererek reddetiği kararı açıkladı.

Fed, değişken varlık sınıfını geleneksel bankacılık sektörüyle daha fazla ilişkilendirmekten kaçınma arzusunu yayımladığı metinde vurguladı.

Fed’in karar belgesinde , “Genel olarak Kurul, ekonominin dar bir sektörüne odaklanan iş planlarına sahip bankalarla ilgili endişeleri artırdı” dedi. Bu endişeler, Custodia ile ilgili olarak daha da arttı.

Fed yönetim kurulunun gözünde, Custodia ön başvuru sınavında ‘F’ aldı. Emrin kendisi, duyurulan retten haftalar sonra yayınlandı çünkü merkez bankası iş planlarıyla ilgili hassas bilgileri düzeltiyor. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*