Bu görsel testteki farklı harfi bulanlar ikinci Einstein olabilir: 4 saniyede farklı harfi bulanlar yüksek IQ’ya sahip olabilir!

Görsel zeka testleri ile eğlenirken beyninizi çalıştırmanız mümkün. Saniyeler içinde farklı olan nesneyi bulmak, optik illüzyonlar içinde neler olduğunu fark etmek için güçlü bir dikkatiniz ve odaklanma yeteneğiniz olmalı. Bu testte de zekası ortalamanın üzerinde olanlar, 4 saniye içinde farklı olan harfi bulabiliyor.

Birbirine benzeyen harfler, farklı olanı saklıyor. Bu görsel zeka testinde de S harfleri, kendilerine benzeyen bir harfi saklıyor. Beyninizin seviyesini kanıtlamak için bu IQ testini sadece 4 saniyede görebilir misiniz?

Boş zamanınızda çözebileceğiniz ve size şahane bir eğlence alternatifi sunan bu görsel zeka testinde, pembe bir zeminde mor harfler sıralanıyor. S harflerinin sakladığı harf ne? Gizli harfi 4 saniyede görebilecek misiniz? Sürenizi başlatacağız.

Görsele biraz daha yakından bakmak ister misiniz?

Sadece 4 saniyede S harflerinin arasındaki gizli harfi bulmalısınız. Dikkat yeteneğiniz ve odaklanma gücünüz ne kadar iyiyse cevabı o kadar çabuk bulabilirsiniz.

Sürenizi başlatıyoruz.

4, 3…

Süreniz sona erdi.

Beyin hücrelerinizin çalışmasını sağlayan ve karşılığında beyin için bilişsel yeteneklerinizi artıran faydalı bir egzersizdi. Peki cevabı bulabildiniz mi?

Doğru cevabı 4 saniyede bulanları tebrik ederiz. İşte bulamayanlar için doğru cevap…

Testin çözümü…

S harflerinin arasında bir Z harfi vardı. Ekranın sağ alt köşesindeki Z harfini, mavi kutucuğun içinde rahatça görebilirsiniz.

Görsel zeka testlerini düzenli olarak çözerek, beyin gelişiminize daha fazla katkıda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir