AK Partili vekilin Meclis’te dağıttığı logolu hediye kolilerine muhalefetten tepki

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişci, bugün TBMM’de milletvekillerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan hediye paketlerini gönderdi. Bunun üzerine birçok milletvekili hediye paketlerini iade ettiğini açıkladı.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Vahit Kirişci’nin Meclis’te dağıttığı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi logolu hediye kolisini iade ettiğini belirterek, “Bu kolinin gerçek ihtiyaç sahibi olan depremzedelerimize gönderilmesini uygun buluyorum” diye tepki gösterdi.

Murat Bakan sosyal medya hesabından kolinin fotoğrafını paylaşarak şunları kaydetti:

“Tarihimizin en büyük yıkımı olan 6 Şubat depremlerinin ardından, milyonlarca insanımızın ruhunda ve kalbinde tamiri mümkün olmayan tahribatın, şehirlerimizdeki büyük yıkımın izlerinin geçmeyeceği bir gerçektir. Binlerce depremzede yurttaşımız hala çok zorlu koşullarda hayatlarına devam etmeye çalışmaktadır.

Makamınızca tüm milletvekillerine teşekkür amacıyla dağıtılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi logolu koliyi tarafınıza iade etmek durumundayım zira teşekkür için bir hediyeye gerek yoktur. Yurttaş ve insan olarak, görevimizi yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Bu kolinin gerçek ihtiyaç sahibi olan depremzedelerimize gönderilmesini uygun buluyorum.”


‘BU ÜRÜNLERİ MARAŞ’TA EVİNE EKMEK GÖTÜREMEYENLERE VER’

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt da Vahit Kirişci’nin gönderdiği paketi iade etti. Enginyurt, Kirişci ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e tepki gösterdi. Enginyurt, hediye paketlerinin depremzedelere dağıtılması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“TBMM yeni yasama yılı başladı diye AKP Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişci, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne hazırlattığı bu ikramları bize yollamış; cevizinden biberine, kurutmasından pastasına, yöresel ürünlerine, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi güya bizi Meclis’in açılışında unutmamış.

Vahit Kirişci, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı; biz milletvekillerinin bu ürünlere ihtiyacı yok, sen bu ürünleri Maraş’ta depremde hasar gören, evine ekmek götüremeyen, çocuğuna rızık alamayanlara ver. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı anlaşılan 31 Mart seçimlerinde TBMM’de kendine lobi oluşturuyorsun, yeniden belediye başkanı olmaya mı çalışıyorsun?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bu ürünleri yüreğiniz, insanlığınız varsa bu ürünleri depremzedelere dağıtmalıydın. Bu ürünleri kabul etmiyorum iade ediyorum. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı ve Vahit Kirişci’yi şiddetle kınıyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x